Sikeres tranzakció

Warning message

Eredményes hétvégén van túl a Hwarang-do

Szerző: Kispál László 2011. Április 20. 19:23:45

Az elmúlt hétvégén két versenyen is részt vettek a Hwarang-do harcosok. Szombaton Budapesten rendezték a Nyílt Hapkido Magyar Bajnokságot, ahol összesen 17 érmet szereztek az egyesület taekwondosai és hapkidosai: öt arany, kilenc ezüst és három bronz.

Kopasz Attila 3.danos hapkido mester nemcsak felkészítette a csapatot, hanem mint versenyző is részt vett, és nagyon szép eredményt ért el, hisz önvédelemben kizárólag csak az Orosz versenyzők tudták megelőzni, az összes többi magyar hapkidost maga mögé utasított a danosok kategóriájában.

A csapatból a legeredményesebb versenyzőnk a 11 éves Illés Liliána volt, aki 3 számban is indult és 3 kategóriában szerzett érmet, küzdelemben aranyat, ezáltal Lilike már 3 szakág magyar bajnoka (taekwondo,kickbox, hapkido).

Taekwondo edző: Balázs Éva 4.dan

Másnap szinte pihenő nélkül utazott tovább a csapat Horvátországba a DAN-GUN Nyílt WTF Taekwondo bajnokságra: ahol fáradtan, de a nagyon erős, népes mezőnyben szépen szerepeltek a harcosaink. Dobó Anita egy mérkőzést nyert, egyet veszített, Lengyel Alex (élete legelső külföldi versenye volt) egy mérkőzést nyert, egyet veszített, továbbá Sztoján Péter kiváló teljesítménnyel az 5. helyen végzett formagyakorlatban, Lipcsei Claudia és Berta Szilvia is keményen küzdöttek, de nem sikerült érmet szerezniük.

Sportolóink elszántsága, küzdőszelleme, áhítottságuk példamutató, hisz előző nap versenyeztek a hapkido bajnokságon és fáradtan de nem megtörten ismét szépen szerepeltek Horvátországban is!